2000

Takao Kinomiya, güçlü bir beyblade oyuncusu olmak isteyen, heyecan ve enerji dolu; iyi kalpli ve pozitif bir çocuktur. Büyükbabasıysa torununun beyblade oyuncusu olmasını istememekle beraber, samuray olan ataları gibi yetişmesi konusunda ısrarcıdır. Takao günlerden birgün büyükbabasından zorla kılıç kullanma eğitimi alırken bir yolunu bulup evden kaçar. Komşu mahallenin beyblade şampiyonu olan Akira'yla yarışmak üzere yola koyulur. Yarışma yerine vardığında, Kabuk Kırıcılar Çetesi'nden Hiruta adlı kötü kalpli bir beyblade oyuncusunun, Akira ve beraberindekilerin beybladelerine el koyduğunu görür; ve bunun üzerine oracıkta ona meydan okur. Karşılaşmanın ertesi gün yapılması konusunda anlaşır ve sözleşirler. Takao bu arada, gelecekte hayatında önemli bir yere sahip olacak olan, can dostu Bilgiç'le tanışır; ondan Hiruta'yı yenmek için tüyo alır. Gece boyunca Hiruta'yla yapacağı beyblade maçını düşünür ve çok çalışır. Ertesi gün Hiruta'yla yaptığı maçı kazanır, ancak bir sorun vardır. Kai Hiwatari...

Kabuk Kırıcılar'ın lideri olan Kai, ortaya adeta bir bomba gibi düşerek her şeyi alt üst eder. Takao'yla yaptığı beyblade maçında onun beybladeini acımasızca parçalar. Bundan sonra Takao, Kai'den intikamını almaya ant içer.

Günler sonra Japonya'da ülke genelinde birçok beyblade oyuncusunun katıldığı bir ülke turnuvası düzenlenir. Kai, yarı finalde Max Mizuhara'yı yenerek finale yükselir. Takao da Rei Kon'u yarı finalde yenerek finale yükselir. Finalde Takao, Kai'yi yenerek turnuva şampiyonu olur; Kai turnuva 2. si olurken, Max ve Rei 3. lüğü paylaşır.

Japonya Turnuvasından sonra Takao, Kai, Max ve Rei, Dünya şampiyonasına katılacak olan Japon Takımının temsilcileri olurlar. Çıktıkları bu Dünya turunda Bilgiç de yanlarında beyblade teknik sorumlusu olarak yer alır.

Kahramanlarımızın Dünya şampiyonası yolculuğunda yaşayacağı serüvenleri izleyeceğiniz Beyblade Bakuten Shoot'un 1. sezonu olan Beyblade 2000'den keyif alacağınıza eminiz.

Şimdi İzle