2002 (V-Force)

Japon Takımı, Dünya turnuvasında şampiyon olduktan sonra üyeleri Takao, Kai, Max ve Rei dağılır. Takao ülkesinde şampiyon bir beybladeçi gibi karşılanır ve hak ettiği ilgiyi görür. Kai, uzun zamandır görmediği ve ayrı olduğu ailesinin yanına döner; ancak bu süre zarfında liseli bir genç olan Kai'den, arkadaşları haber alamamaktadır. Max, Amerika'ya anne-babasının yanına gider ve orada yerleşir. Rei, ülkesi Çin'e, Beyaz Kaplan Kabilesi'ne geri döner; burada küçük çocuklara beyblade oynamayı öğretmektedir.

Bu sezonda Takao Kinomiya, bir beybladeçi olduğu kadar, aynı zamanda bir okul çocuğudur. Dünya şampiyonluğu ünvanını koruması gerektiği gibi, şimdi bunun yanında sürdürmesi gereken bir eğitim ve öğretim hayatı vardır. Yakın arkadaşı Bilgiç, onunla aynı sınıfı paylaşmaktadır. Sınıf başkanı Hiromi Tachibana, Takao'nun okuldaki disiplinsiz hallerinden son derece rahatsız olmakta ve onu yola getirmek için üstün bir çaba harcamaktadır. Takao buna direnmekte ve sırf bu yüzden Hiromi'yle sürtüşme yaşamaktadır.

Kısa bir süre sonra, ortaya Ozuma isimli esrarengiz bir beybladeçi önderliğinde, kendilerine Aziz Kalkanlar diyen bir beyblade takımı ve Doktor Zagart önderliğinde kalabalık bir grup kötü niyetli bilim adamı ve beybladeçi çıkar. Bu iki farklı ekibin hedefi Japon Takımı'nın beybladelerindeki canavarları ele geçirmektir.

Birbirinden ayrı gelişen bir takım olaylar üzerine, diğer Japon Takımı üyeleri Kai, Max ve Rei, Takao'nun liderliğinde tekrar bir araya gelirler. Bu arada Bilgiç takımın teknik işlerini yürütmeye devam ederken; Hiromi de artık takımın bir parçası olmuştur.

Kahramanlarımız bu iki ayrı grupla, ayrı ayrı mücadele ederken; farklı sürprizler de sizleri beklemektedir.

Beyblade Bakuten Shoot'un 2. sezonu olan Beyblade V-Force'u beğeneceğinizi umarız.

Şimdi İzle