Metal Fury

Bir gece uzaydan, Dünya'ya bir yıldız parçası düşer; stratosfer katmanında 10'a bölünerek 10 beybladeçinin beybladelerine ulaşır. Bu beybladeçiler artık birer efsanevi beybladeçidir. O beybladeçilerden biri de Yuki Mizusawa'dır. Yuki, bu olaya tanık olan sayılı kişilerden biridir. Gözlem evinde bulunduğu bir sırada bu olaya şahit olmuş; ve 10 yıldız parçacığından 1 tanesi, tam bu sırada beybladei Mercury Anubis'e ulaşmıştır.

Yer yüzünde bu olaya, Yuki'den başka kötü niyetli birileri daha tanık olmuştur. Yıldız parçasının 10'a bölünüp, Dünya'nın çeşitli yerlerine dağılması onları harekete geçirir. Kötü güçlerin hedefleri, yıkım beybladei Nemesis'i uyandırıp, Dünya'da kendilerinin hakimiyetinde yeni bir dönem başlatmaktır.

10 yıldız parçacığının 2'si de Gingka'nın beybladei Galaxy Pegasus'a ve Kyoya'nın beybladei Rock Leone'a ulaşmıştır. Ancak Gingka'nın da, Kyoya'nın da henüz hiçbir şeyden haberi yoktur. Gingka, arkadaşları Kenta ve Madoka'yla vakit geçirdiği bir sırada, esrarengiz bir meydan okuma davetiyesi alır.

Beyblade maçı için gittiği sisli adada, meydan okuyan kişinin kim olduğunu anlaması uzun sürmez. Gingka'ya meydan okuyan Kyoya'dır. Kyoya'ya Gingka'yla Dünya beyblade turnuvasında yaptığı maçta onunla berabere kalmıştır. Bu beraberliği kesin bir zaferle sonuçlandırmak ister. Bu iki ezeli rakip, adanın içinde kıyasıya bir mücadeleye girişirler. Maç sırasında oldukça olağanüstü olaylar yaşanır. En son Galaxy Pegasus ve Rock Leone'un değişim geçirmesi, orada bulunan herkesi şaşkınlığa boğar. Ancak tüm yaşanan bu olaylar, maçın berabere bitmesine engel olamaz.

Bu sırada Yuki, Gingka'yı bulmak için çoktan harekete geçmiştir. Ancak ona ulaşmasına çok az bir mesafe kala, kötü niyetli bir beybladeçi olan Johannes tarafından yolu kesilir. Yuki, Johannes karşısında çok zor anlar yaşar. Tam her şeyin bitmek üzere olduğu bir anda Gingka ortaya çıkar ve Yuki'yi kurtarır.

Yuki, Gingka ve arkadaşlarına her şeyi anlatarak, yaşanan tüm bu olağanüstü olayların önündeki sır perdesini aralar; ve onları ikna etmeyi başarır. Gingka, Kenta ve Madoka, yanlarına Yuki'yle beraber Kyoya ve Benkei'i alarak, yıldız parçasının gücüne sahip diğer beybladeçileri bulmak için macera ve heyecan dolu uzun bir yolculuğa çıkarlar.

Bu yolculukta kahramanlarımızı neler bekliyor?

Gingka ve arkadaşları, diğer efsanevi beybladeçileri bulabilecekler mi?

Efsanevi beybladeçiler, yıkım beybladei Nemesis'in uyanışına engel olabilecekler mi?

Beyblade Metal Fight, nefes kesen 3. sezonu Beyblade Metal Fury'le karşınızda.

Şimdi İzle