BeyRaiderz

Sho Tenma, beyraiderzı Samurai Ifrit'le farklı bir gezegende, fantastik bir yolculuktadır. Hedefi bu gezegendeki yoksulluğu ve kıtlığı bitirip, gezegeni eski refah dolu, bolluk günlerine kavuşturmaktır. Ancak bunun için, içinde beyraiderz sahası bulunan harabelere ulaşıp, oralardaki madalyonlar için diğer beyraiderz oyuncularıyla maç yapması gerekmektedir.

Antik bir kasabaya yolu düşen Sho, kasabalı üç çocuğun kendisine kurduğu tuzaklardan kurtulur. Daha sonra çocukları iyi niyetli bir kişi olduğuna, iyi şeyler hedeflediği için harabeleri aradığına inandırır. Tam da bu sırada ortaya çıkan Rachel Cruise ve Jimmy Cruise adlarında iki kardeş de, Sho'ya rehberlik yapmak amacıyla gruba katılınca, Sho yanında beş kişiyle birlikte kasabadaki harabenin yolunu tutar. Bu sırada Armes Navy adlı başka bir beyraiderz oyuncusu bu grubu gizlice takip eder. Sho arkadaşlarıyla birlikte harabeye ulaştığında, Armes beyraiderz maçı için ortaya çıkar. Bunun hemen ardından bu iki beyraiderz oyuncusu çekişmeli bir maça girişirler. Zorlu geçen bu maçı Sho kazanır. Armes tekrar Sho'nun karşısına çıkacağına söz verdikten sonra oradan uzaklaşır. Daha sonra Sho, kasabanın çocuklarıyla beyraiderz maçı için sözleşip, vedalaştıktan sonra kasabadan ayrılır. Rachel ve Jimmy'de ona katılarak bu yolculukta Sho'ya rehberlik ederler.

Sho ve arkadaşlarının içinde bulundukları bu farklı ve egzotik gezegendeki serüvenlerinin ve maçlarının anlatıldığı sürprizlerle dolu Beyraiderz, huzurlarınızda.